Αρχική Ανακοινώσεις - Επίκαιρα Επιμορφωτικές συναντήσεις θεολόγων εκπαιδευτικών Ηρακλείου

Επιμορφωτικές συναντήσεις θεολόγων εκπαιδευτικών Ηρακλείου

Παρακαλούνται οι θεολόγοι καθηγητές/τριες όλων των Ημερήσιων και Εσπερινών  Γυμνασίων, Γενικών Λυκείων και ΕΠΑ.Λ. της ευρύτερης περιοχής της πόλης του Ηρακλείου (σχολεία των βόρειων επαρχιών του Ν. Ηρακλείου) να προσέλθουν σε επιμορφωτικές συναντήσεις, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Β. Οι θεολόγοι που υπηρετούν σε Γενικά Λύκεια και ΕΠΑΛ της ευρύτερης περιοχής της πόλης του Ηρακλείου: Την Τρίτη 6 Μαρτίου 2018, ώρα 12:00-14:00, στο 2ο ΓΕΛ Ηρακλείου (Ι. Κονδυλάκη 32, Ηράκλειο), με θέμα «Μέθοδοι διδασκαλίας του νέου Προγράμματος Σπουδών στα Θρησκευτικά».

Α. Οι θεολόγοι που υπηρετούν σε Γυμνάσια της ευρύτερης περιοχής της πόλης του Ηρακλείου: Την Τετάρτη 7 Μαρτίου 2018, ώρα 12:00-14:00, στο 11ο Γυμνάσιο Ηρακλείου (Μάχης Κρήτης 52, Ηράκλειο), με θέμα «Σχεδιάζοντας τη διδασκαλία με το νέο Πρόγραμμα Σπουδών στα Θρησκευτικά».

Ο Σχολ. Σύμβουλος Θεολόγων

Στριλιγκάς Γεώργιος