Αρχική Διδακτικά Μέσα ΕΠΑΛ Διδακτέα Ύλη και Οδηγίες για τη διδασκαλία των Θρησκευτικών της Α΄, και Β΄ τάξης Ημερήσιου και Εσπερινού ΕΠΑ.Λ.

Δημοσιεύτηκε και στάλθηκε από το Υπουργείο Παιδείας στις σχολικές μονάδες εγκύκλιος με θέμα "Διδακτέα Ύλη και Οδηγίες για τη διδασκαλία των μαθημάτων Γενικής Παιδείας της Α΄, Β΄ και Γ΄τάξης Ημερήσιου και Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. και της Δ΄ τάξης (4ετούς) Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. σχ. έτους 2019-2020".

Δείτε τα σχετικά αποσπάσματα που αφορούν στα Θρησκευτικά της Α΄ και Β΄ τάξης ΕΠΑ.Λ.

Συγκεκριμένα:

Στην Α ́ τάξη Ημερήσιου ΕΠΑ.Λ.

Για το μάθημα των Θρησκευτικών στην Α ́(Ημερησίου και Εσπερινού ΕΠΑ.Λ) για το σχ. έτος 2019-2020 ισχύουν η ύλη και οι οδηγίες διδασκαλίας, όπως έχουν οριστεί σύμφωνα με το με αριθ. πρωτ. 168781/Δ2/09-10-17 έγγραφο του ΥΠΠΕΘ σχετικά με τη «Οδηγίες Διδασκαλίας για το μάθημα των Θρησκευτικών στα Ημερήσια και Εσπερινά Λύκεια για το σχολικό έτος 2017-2018».

Στην Β ́ τάξη Ημερήσιου ΕΠΑ.Λ.

Για το μάθημα των Θρησκευτικών στη Β ́ τάξη Ημερησίου ΕΠΑ.Λ για το σχ. έτος 2019-2020, ισχύουν επίσης η ύλη και οι οδηγίες διδασκαλίας, όπως έχουν οριστεί σύμφωνα με το αριθ.πρωτ. 168781/Δ2/09-10-17 έγγραφο του ΥΠΠΕΘ σχετικά με τη «Οδηγίες Διδασκαλίας για το μάθημα των Θρησκευτικών στα Ημερήσια και Εσπερινά Λύκεια για το σχολικό έτος 2017-2018».

Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 03 Σεπτέμβριος 2019 14:44