Αρχική Μαθητικές συμμετοχές Εργασίες που παραλάβαμε: "Ο Ι. Ναός Αγίου Παντελεήμονα στο Μπιτζαριανό Πεδιάδος"

Τα παιδιά του Γυμνασίου Καστελλίου Πεδιάδος βρήκαν ένα πρωτότυπο τρόπο δημιουργικής επικοινωνίας και αλληλεπίδρασης στη διάρκεια του εγκλεισμού λόγω των υγειονομικών μέτρων, κατά το σχολ. έτος 2020-21. Συμμετέχουν σε ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα, το διασχολικό ραδιόφωνο "Τα θρανία της άνοιξης". Υπεύθυνος του διασχολικού συνεργατικού ραδιοφώνου είναι ο κύριος Χαράλαμπος Μπαλτάς, ο οποίος είναι και μέλος της παιδαγωγικής ομάδας "Το Σκασιαρχείο". Η συνεργασία είχε αρχίσει πέρυσι με τη διαμεσολάβηση της εκπαιδευτικού κυρίας Αθανασιάδου Ευαγγελίας, ΠΕ08, και η ιδέα της παρούσας εργασίας, που δημοσιεύεται παρακάτω, από την κυρία Μαρία Δρούλου, ΠΕ01, που εκπονήθηκε στο πλαίσιο του μαθήματος των Θρησκευτικών.

Πληροφόρηση για πρόγραμμα υπάρχει στην ιστοσελίδα: https://wakelet.com/@ta_thrania_tis_anoiksis

Ευχαριστούμε και αυγχαίρουμε τους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς και μαθητές, καθώς και τη μαθήτρια Κάτια Βούβα-Σπυροπούλου για την εργασία που εκπόνησε και παραλάβαμε.

Δείτε δείγμα της εργασίας των παιδιών εδώ.