Αρχική Ανακοινώσεις - Επίκαιρα Σύγχρονες παιδαγωγικές και διδακτικές προσεγγίσεις στα Θρησκευτικά: Επιμορφωτική συνάντηση για θεολόγους εκπαιδευτικούς

Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι

Σας ενημερώνω ότι την Πέμπτη 4 Νοεμβρίου 2021, ώρα 18:00-19:30, θα πραγματοποιηθεί εξ αποστάσεως επιμορφωτική συνάντηση για θεολόγους εκπαιδευτικούς με θέμα:

«Σύγχρονες παιδαγωγικές και διδακτικές προσεγγίσεις στα Θρησκευτικά»

Εισηγητής:

Μάριος Κουκουνάρας-Λιάγκης,

Αν. Καθηγητής Παιδαγωγικής Επιστήμης και Θρησκευτικής Εκπαίδευσης

του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α.

Η εκδήλωση πραγματοποιείται σε συνδιοργάνωση με τη Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Θεολόγων στο 1ο και στο 2ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου κ. Ελένη Μιχαλοπούλου και τη Συντονίστρια Θεολόγων στο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης κ. Ξανθή Αλμπανάκη. Στη συνάντηση θα λάβουν μέρος θεολόγοι εκπαιδευτικοί από τις εκπαιδευτικές περιφέρειες των συμμετεχόντων Συντονιστών Εκπαιδευτικού Έργου.

Η συνάντηση θα γίνει εξ αποστάσεως, μέσω της εφαρμογής Webex Meetings. Η διεύθυνση σύνδεσης έχει αποσταλεί με έγγραφο στις σχολικές μονάδες.

Με συναδελφικούς χαιρετισμούς,

Ο Συντονιστής Ε.Ε. κλάδου ΠΕ01