Αρχική Ανακοινώσεις - Επίκαιρα Συναντήσεις παιδαγωγικής ενημέρωσης

Συναντήσεις παιδαγωγικής ενημέρωσης

Ο Σχολικός Σύμβουλος Θεολόγων Κρήτης πραγματοποίησε συναντήσεις παιδαγωγικής ενημέρωσης για τους θεολόγους της αρμοδιότητάς του

σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

1. Για τους θεολόγους του Ν. Χανίων: Την Πέμπτη 14 Οκτωβρίου 2010, ώρα 11:00-14:00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Ιερού Ναού Αγίου Χριστοφόρου Σούδας.

2. Για τους θεολόγους του Ν. Ηρακλείου:

Α. Της ευρύτερης περιοχής του Ηρακλείου (εκτός των σχολείων των περιπτώσεων Β και Γ) την Παρασκευή 15 Οκτωβρίου 2010, ώρα 11:00 - 14:00, στο Πνευματικό Κέντρο της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Κρήτης (πλατεία Ιεράς Αρχιεπισκοπής).

Β. Της περιοχής Μονοφατσίου – Βιάννου  (Αρκαλοχώρι, Ασήμι, Βιάννος, Θραψανό, Μελέσσες, Πύργος, Χάρακας) τη Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2010, ώρα 11:00 - 14:00, στο Γενικό Λύκειο Αρκαλοχωρίου.

Γ. Της περιοχής Μεσαράς (Αγ. Δέκα, Βαγιονιά, Γέργερη, Ζαρός, Μοίρες, Πόμπια, Τεφέλι, Τυμπάκι) την Τρίτη 19 Οκτωβρίου 2010, ώρα 11:00 - 14:00, στο Γενικό Λύκειο Μοιρών.

3. Για τους θεολόγους των περιοχών Α΄ και Β΄ Λασιθίου: Την Τετάρτη 20 Οκτωβρίου 2010, ώρα 11:00-14:00, στο 2ο Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου (περιοχή Ξηρόκαμπος)*.

Θέματα των συναντήσεων ήταν α) Προγραμματισμός διδακτικού έργου, β) Αρχεία wiki και εκπαιδευτικά δίκτυα: Πρόσκληση εκπαιδευτικής συνεργασίας.

Στις συναντήσεις που έγιναν σε έδρες νομών (Χανιά, Ηράκλειο, Άγ. Νικόλαος) συμμετείχαν οι αντίστοιχοι Διευθυντές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και εκπρόσωποι των γραφείων προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων που ενημέρωσαν για ζητήματα κοινού ενδιαφέροντος.

------------------------------

* Η συνάντηση του Αγίου Νικολάου αναβλήθηκε εξαιτίας έκτακτης υπηρεσιακής υποχρέωσης του Σχολικού Συμβούλου. Η νέα ημερομηνία θα οριστεί σύντομα.

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 01 Νοέμβριος 2010 00:29