Αρχική Μαθητικές συμμετοχές Ο γέρων Παΐσιος ο αγιορείτης και οι νέοι

Ο γέρων Παΐσιος ο αγιορείτης και οι νέοι

Ένα δείγμα της εργασίας τους έστειλαν στην ιστοσελίδα μας μαθητές και εκπαιδευτικοί από το ΕΠΑΛ Ιεράπετρας από το πολιτιστικό πρόγραμμα, που εκπόνησαν  κατά το σχολικό έτος 2013-14, με θέμα «Ο γέρων Παΐσιος ο αγιορείτης και οι νέοι».

Στο πρόγραμμα έλαβαν μέρος 20 μαθητές με την καθοδήγηση των καθηγητών Χοϊλού Δημητρίου Θεολόγου (ΠΕ01) και Ξομπλαράκη Δέσποινας Νομικού (ΠΕ13). Στο πλαίσιο της ενδιαφέρουσας εργασίας τους, οι μαθητές ετοίμασαν ερωτηματολόγιο και υλοποίησαν έρευνα γύρω από το βίο και την πολιτεία ενός σύγχρονου αγιορείτου μοναχού που έζησε την περίοδο του 20ου αιώνα, συγκεκριμένα του γέροντα Παϊσίου, ο οποίος είναι από τους πλέον λαοφιλείς γέροντες του περασμένου αιώνα.

Ευχαριστούμε πολύ τα παδιά και τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς για το υλικό που μας έστειλαν και εκφράζουμε θερμά συγχαρητήρια για την εργασία τους.

Δείτε τη σχετική ανακοίνωση από τα μέλη του προγράμματος

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 17 Ιούλιος 2014 18:51