Αρχική Ανακοινώσεις - Επίκαιρα Παιδαγωγικές συναντήσεις για θεολόγους εκπαιδευτικούς

Παιδαγωγικές συναντήσεις για θεολόγους εκπαιδευτικούς

Ο Σχολικός Σύμβουλος Θεολόγων περιφέρειας Κρήτης προγραμματίζει παιδαγωγικές συναντήσεις με τους θεολόγους εκπαιδευτικούς (Ημερήσιων και Εσπερινών  Γυμνασίων, Γενικών Λυκείων και ΕΠΑ.Λ.), με θέμα  α) Προγραμματισμός του διδακτικού έργου σχολ. έτους 2015-16, β) προτάσεις πολυτροπικής διδασκαλίας στα Θρησκευτικά, γ) εγκεκριμένες ψηφιακές εφαρμογές και διαδικτυακές υπηρεσίες της εκπαίδευσης.

Οι πρώτες συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

1. Για τους θεολόγους καθηγητές/τριες της περιφερειακής ενότητας Χανίων: Την Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2015, ώρα 12:00 - 14:00, στο 5ο Γυμνάσιο Χανίων (Νέα Χώρα).
  2. Για τους θεολόγους καθηγητές/τριες της περιοχής Γ΄ Λασιθίου (Σητεία, Παλαίκαστρο, Τουρλωτή, Χανδράς): Την Πέμπτη 1 Οκτωβρίου 2015, ώρα 12:00 - 14:00, στο 2ο Γυμνάσιο Σητείας.
  3. Για τους θεολόγους καθηγητές/τριες της περιοχής Β΄ Λασιθίου (Ιεράπετρα, Κουτσουράς, Μακρυγιαλός): Την Παρασκευή 2 Οκτωβρίου 2015, ώρα 12:00 - 14:00, στο 3ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας.
  4. Για τους θεολόγους καθηγητές/τριες της περιφερειακής ενότητας Ρεθύμνου: Την Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2015, ώρα 12:00-14:00, στην αίθουσα "Πατριάρχης Βαρθολομαίος" της Ιεράς Μητρόπολης Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου στο Ρέθυμνο (οδός Μανουσάκη 3).

Προσεχώς θα ακολουθήσει ανακοίνωση για τις επόμενες συναντήσεις.

Παρακαλούνται οι θεολόγοι εκπαιδευτικοί να προσέλθουν στις συναντήσεις καθώς επίσης οι διευθυντές των σχολείων να διευκολύνουν τη συμμετοχή τους με τροποποίηση του προγράμματος ώστε να μη παρακωλύεται η εύρυθμη λειτουργία των σχολείων.

Τελευταία Ενημέρωση στις Σάββατο, 17 Οκτώβριος 2015 19:43