Αρχική Ανακοινώσεις - Επίκαιρα Μελετώντας πίνακες του Greco με Artful Thinking και βιωματικές τεχνικές

Μελετώντας πίνακες του Greco με Artful Thinking και βιωματικές τεχνικές

To Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Δ.Δ.Ε. Ν. Ηρακλείου και το Δίκτυο Greco σε συνεργασία με τον Σχολικό Σύμβουλο Θεολόγων Κρήτης κ. Γεώργιο Στριλιγκά διοργανώνουν «Επιμορφωτικό Σεμινάριο με τίτλο: Μελετώντας πίνακες του Greco με Artful Thinking και βιωματικές τεχνικές» την Πέμπτη 10 Δεκεμβρίου 2015 και ώρα 17:00-20:00, στον Κοινωνικό Χώρο των Ιδρυμάτων Καλοκαιρινού (Μ. Αγκαράθου 9, πίσω από τον Αγ. Δημήτριο). Στο Σεμινάριο μπορούν να συμμετάσχουν είκοσι πέντε (25) εκπαιδευτικοί, με προτεραιότητα όσους συμμετέχουν στο Δίκτυο Greco ή υλοποιούν ΠΣΔ / project με αντίστοιχη θεματολογία, αλλά και ενδιαφερόμενοι, εφόσον υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις.

Η μέθοδος εργασίας του Επιμορφωτικού Σεμιναρίου είναι: η ομαδοσυνεργατική και η προσομοίωση μικροδιδασκαλιών με ομαδοσυνεργατικές ασκήσεις.

Οι Επιμορφωτικοί στόχοι του Σεμιναρίου είναι:

• Περιδιάβαση στο έργο του Greco
  • Διερεύνηση έργων του Greco  με τη διδακτική τεχνική του Artful Thinking και άλλες βιωματικές τεχνικές
  • Εξάσκηση στις διδακτικές τεχνικές

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί καλούνται να συμπληρώσουν την ηλεκτρονική αίτηση συμμετοχής στο https://goo.gl/YNvqNh έως και την Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου 2015. Τα ονόματα των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα της Δ/θμιας Εκπ/σης Ν. Ηρακλείου την Τρίτη 8 Δεκεμβρίου 2015 και θα σταλούν στα e-mails των σχολείων.

Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 01 Δεκέμβριος 2015 11:19