Αρχική Ανακοινώσεις - Επίκαιρα Θρησκευτική Εκπαίδευση στο Σύγχρονο Σχολείο: Επιμορφωτικά σεμινάρια για εκπαιδευτικούς Δημοτικής Εκπαίδευσης

Η Σχολική Σύμβουλος Δημοτικής Εκπαίδευσης της 9ης Περιφέρειας Ηρακλείου κ. Ανδρονίκη Σπαθαράκη και η Σχολική Σύμβουλος Δημοτικής Εκπαίδευσης της 5ης Περιφέρειας Ηρακλείου κ. Στέλα Κουτσουράκη, στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων που απευθύνονται στους εκπαιδευτικούς της περιφέρειάς τους,  οργανώνουν επιμορφωτικά σεμινάρια με θέμα: «Θρησκευτική Εκπαίδευση στο Σύγχρονο Σχολείο», με εισηγητή τον κ. Γεώργιο Στριλιγκά, Σχολικό Σύμβουλο Θεολόγων.

Στόχοι των σεμιναρίων είναι η διερεύνηση του παιδαγωγικού πλαισίου λειτουργίας της θρησκευτικής εκπαίδευσης στο ελληνικό σχολείο και η εξέταση καλών πρακτικών σε ζητήματα διδακτικής των Θρησκευτικών.

Τα σεμινάρια θα πραγματοποιηθούν ως εξής:

• την Τρίτη 2 Φεβρουαρίου 2016 στις 11.30-14.00 για τους/τις δασκάλους/ες της ΣΤ΄ τάξης
  • την Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου 2016 στις 11.30-14.00 για τους/τις δασκάλους/ες της Ε΄ τάξης
  • την Τρίτη 9 Φεβρουαρίου 2016 στις 11.30-14.00 για τους/τις δασκάλους/ες της Δ΄ τάξης
  • την Τετάρτη 10 Φεβρουαρίου 2016 στις 11.30-14.00 για τους/τις δασκάλους/ες της Γ΄ τάξης

Όλα τα σεμινάρια θα πραγματοποιηθούν στο 41ο Δημ. Σχ. Ηρακλείου (Μελετίου Πηγά 63, Ηράκλειο Κρήτης).

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 03 Φεβρουάριος 2016 10:08