Αρχική Ανακοινώσεις - Επίκαιρα Επιμοιρφωτική ημερίδα για εκπαιδευτικούς Π.Ε.: Θρησκευτική Εκπαίδευση στο Σύγχρονο Σχολείο

Eπιμορφωτική ημερίδα με θέμα «Θρησκευτική Εκπαίδευση στο Σύγχρονο Σχολείο», θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 12 Απριλίου 2016, στο 15ο Δημοτικό Σχολείο Ρεθύμνου. Η ημερίδα οργανώνεται από τον Αντώνιο Μπερκούτη, Σχολικό Σύμβουλο Π.Ε. 2ης περιφέρειας Ρεθύμνου και απευθύνεται στους δασκάλους των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και Στ΄ τάξεων όλων των σχολείων της 2ης περιφέρειας εκτός του 2ου Δημοτικού Σχολείου Ατσιπόπουλου. Προσκεκλημένος εισηγητής ο Γεώργιος Στριλιγκάς, Σχολικός Σύμβουλος Θεολόγων Κρήτης.

Στόχος της ημερίδας είναι η ενημέρωση των εκπαιδευτικών για το παιδαγωγικό πλαίσιο της σύγχρονης  θρησκευτικής εκπαίδευσης και η επικαιροποίηση των γνώσεών τους σε ζητήματα διδακτικής των Θρησκευτικών.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΓΑΣΙΩΝ

«Θρησκευτική Εκπαίδευση στο Σύγχρονο Σχολείο»

Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Χώρος: 15ο Δημοτικό Σχολείο Ρεθύμνου