Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας & Θρησκειολογίας

ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΜΗΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΟΛΟΓΙΑΣ

Το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών είναι προσηλωμένο στην παροχή υψηλής ποιότητας ανώτατης εκπαίδευσης στους φοιτητές του στο επιστημονικό πεδίο της Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας, καθώς και στην προσπάθεια ανάπτυξης ενός δημιουργικού περιβάλλοντος έρευνας και εργασίας. Όραμα του Τμήματος αποτελεί το να υπηρετεί στόχους εκπαιδευτικούς, ερευνητικούς, κοινωνικούς και ευρύτερα πολιτισμικούς – πολιτιστικούς σε ένα περιβάλλον στο οποίο ο διαθρησκειακός διάλογος είναι απόλυτα αναγκαίος.

NEA KAI ANAKOIΝΩΣΕΙΣ

Σπούδασε Κοινωνική Θεολογία και Θρησκειολογία!

Ενδεικτική παρουσίαση του Τμήματος και των γνωστικών αντικειμένων του.
Κλικ επάνω στην παρουσίαση για την προβολή της σε μεγάλο μέγεθος.

ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΔΙΑΛΕΞΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑΣ ΙΩΑΝΝΑΣ-ΔΕΣΠΟΙΝΑΣ ΜΠΕΡΓΙΑΝΝΑΚΗ - [15.03.2024]

CIVIS-ΝΕΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ BIPS ΝΕΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ

ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΜΑΘΗΣΗ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

ΔΙΑΛΕΞΗ - ΤΟ ΑΣΜΑ ΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟ: ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΟ ΠΙΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ - [27.03.2024]