Αρχική Ανακοινώσεις - Επίκαιρα Έναρξη σεμιναρίων της Σχολής Γονέων του ΕΜΙ της Αρχιεπισκοπής Κρήτης

Έναρξη σεμιναρίων της Σχολής Γονέων του ΕΜΙ της Αρχιεπισκοπής Κρήτης

Στις 17 Οκτωβρίου ξεκινούν οι εβδομαδιαίες συναντήσεις του νέου σεμιναριακού κύκλου της Σχολής Γονέων του Επικοινωνιακού και Μορφωτικού Ιδρύματος της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Κρήτης.

Σύμφωνα με ανακοίνωση της Σχολής, για το έτος 2011-2012 προγραμματίζονται:

α) Σεμινάριο εβδομαδιαίων συναντήσεων, β) σειρά ανοικτών εκδηλώσεων, με επιλεγμένα θέματα για στοχευμένες ομάδες κοινού ενδιαφέροντος, και γ) ενοριακές εξορμήσεις.

Το σεμινάριο εβδομαδιαίων συναντήσεων θα ξεκινήσει στις 17 Οκτωβρίου 2011, ώρα 5.00-6.30 μ.μ. Ο πρώτος κύκλος θα ολοκληρωθεί στις 12 Δεκεμβρίου 2011. Οι συναντήσεις θα γίνονται κάθε εβδομάδα, ώρα 5.00-6.30 μ.μ., στον χώρο της Σχολής (Οδός Αλκιβιάδου 6, έναντι της Ανώτατης Εκκλησιαστικής Ακαδημίας). Στη διάρκεια των συναντήσεων, υπάρχει δυνατότητα δημιουργικής απασχόλησης μικρών παιδιών για όσους γονείς έχουν ανάγκη. Όλα τα σεμινάρια της Σχολής προσφέρονται δωρεάν.

Θεματικές ενότητες που θα απασχολήσουν το προγραμματιζόμενο σεμινάριο είναι:

• Ανάπτυξη, ανατροφή και αγωγή των παιδιών
  • Η προβληματική της σύγχρονης οικογένειας

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στα τηλέφωνα της Διοικούσας Επιτροπής καθώς και στο Βιβλιοπωλείο της Ιεράς Αρχιεπισκοπής όπου διατίθενται έντυπα ενημέρωσης και εγγραφής στο σεμινάριο. Η εγγραφή στο σεμινάριο μπορεί να γίνει και μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας, αποστέλλοντας τη σχετική δήλωση συμμετοχής στη διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Στοιχεία επικοινωνίας με τη Σχολή Γονέων:

ΣΧΟΛΗ ΓΟΝΕΩΝ του Ε.Μ.Ι. της Ι. ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΚΡΗΤΗΣ

Αλκιβιάδου 6, Περιοχή Αγ. Αικατερίνης,

Ηράκλειο 713 05 (έναντι Αν. Εκκλησιαστικής Ακαδημίας)

Τηλ. 6977324039 & 6976769548

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 14 Οκτώβριος 2011 13:27