Αρχική Ανακοινώσεις - Επίκαιρα Παιδαγωγικές συναντήσεις για θεολόγους καθηγητές

Παιδαγωγικές συναντήσεις για θεολόγους καθηγητές

Ο Σχολικός Σύμβουλος Θεολόγων Κρήτης πραγματοποίησε συναντήσεις παιδαγωγικής ενημέρωσης με τους θεολόγους καθηγητές της περιοχής ευθύνης του, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Α. Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2011, ώρα 11.30-14.00: Με τους θεολόγους της ευρύτερης περιοχής της πόλης του Ηρακλείου, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Ι. Ναού Εσταυρωμένου Ηρακλείου.

Β. Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2011, ώρα 11.30-14.00: Με τους θεολόγους του Ν. Χανίων, στο Πολιτιστικό Κέντρο του Ι. Ναού Κωνσταντίνου και Ελένης.

Γ. Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου 2011, ώρα 11.30-14.00: Με τους θεολόγους του Ν. Ρεθύμνου, στο 3ο Γυμνάσιο Ρεθύμνου.

Δ. Τρίτη 13 Δεκεμβρίου 2011, ώρα 11.30-14.00: Με τους θεολόγους της περιοχής Α΄ Λασιθίου, στο 2ο Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου.

Ε. Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου 2011, ώρα 11.30-14.00: Με τους θεολόγους της περιοχής Μεσαράς, στο ΓΕΛ Μοιρών.

Θέμα εργασίας στις συναντήσεις ήταν "Προοπτικές διερευνητικής, συνεργατικής και βιωματικής μάθησης στο μάθημα των Θρησκευτικών". Στο πλαίσιο των συναντήσεων, λόγω της συνάφειας του θέματος, θεολόγοι που έχουν αναλάβει Ερευνητική Εργασία στην Α΄ Λυκείου, καθώς και προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων, παρουσίασαν με συντομία το θέμα και την εργασία τους.

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 19 Δεκέμβριος 2011 12:48